نماد اعتماد الکترونیکی

مجوز انجمن صنفی اینترنتی

anjoman-logo     anjoman

نیازمندیهای پرس آگهی

تاریخ انتشار: 96-07-09 21:07:39 یکشنبه
نمایش: (1797)

آشنایی با نژاد سگ پاگ

پاگ نزاد بازیگوشی است که خاستگاه آن کشور چین می باشد و طول عمر 12 تا 14 سال دارد .این نژاد دارای چشمهای برجسته ،صورت چروکیده و دم حالت دار و پوشش بدن کوتاه است. آنها نژاد مهربان و آرامی هستند که تنها نقطه ضعف آن ها علاقه زیاد به غذا و شکمو بودن آن هاست که سبب ایجاد مشکلات سلامتی برای این نزاد می شود. بنابراین حتما وزن سگ خود را با میزان کالری مورد نیاز او بررسی کنید تا مانع از اضافه وزن او شوید. پاگ نژاد بسیار مهربانی است که با گربه ها و نژادهای دیگر سگ و کودکان اخت می شود. توجه کنید که پاگ نژادی آپارتمانی است و حتما باید داخل خانه زندگی کنند. پاگها نسبت به گرما زدگی بسیار حساس هستند و هنگام خواب خرو پف و صدا دارند پس صاحبین آنها باید بیا موزند که صدای خرو پف آنهارا لالایی تصور کنند. یا توجه به چروک بودن پوست صورت آنها نظافت روزانه آن ها بسیار حائز اهمیت است ، هر روز چروک های صورت را با دستمال نمدار تمیز کرده و خشک کنید .برای کاهش ریزش موی آنها حتما از برس و دستکش مخصوص استفاده کنید تا موهای مرده از پوشش بدن جدا شوند و میزان ریزش موی آنها کاهش پیدا کند.

پاگ دارای جثه کوچک و عضلانی می باشد. به رنگهای سیاه ، نقره ای ، قهوه ای و طلایی یافت می شود. گوشها مخملی و به شکل گلبرگ رُز می باشند. اکثراً دارای خال بر روی گونه ها می باشند. چشمهای تیره ، براق و برآمده و دم کوتاه فر خورده دارد (دم اگر دوبار فر بخورد ترجیح دارد)

تاریخچه

پاگ یکی از قدیمی ترین نژادها می باشد. اینطور به نظرمی رسد که وجود آن به 400 سال قبل از میلاد در آسیا باز می گردد. بعضی اعتقاد دارند که پاگ نشعت گرفته از پِکینیز مو کوتاه می باشد و برخی دیگر معتقدند که جد او را نژاد Small Bulldog تشکیل می دهد. همچنین این اعتقاد وجود دارد که پاگ نوع مینیاتوری نژاد کمیاب ماستیف فرانسوی بنام Dogue de Bordeaux می باشد. در قرن 16 میلادی مورد توجه اشراف زاده های اروپایی قرار گرفت. موطن او تبت می باشد که بعدها از آنجا به ژاپن برده شد. هنگامی که در سال 1860 انگلیسی ها قصر امپراطوری چین را تصاحب کردند چندین قلاده پاگ را به انگلستان بردند. این نژاد در سال 1885 به ثبت رسید.

خلق و خو

سگی است باوفا ، جنجالی ، بی انضباط ، سرکش ، با محبت و خوشحال. جذاب ، باهوش و بازیگوش. آموزشها را به خوبی فرا می گیرد. پاگ نسبت به تن صدا حساس است بنابراین نیازی به بلند کردن صدا در هنگام تنبیه حیوان نمی باشد. دیدبان خوبی است سگ صلح طلبی می باشد و رابطه خوبی با کودکان ، سایر حیوانات خانگی و حتی غریبه ها دارد. پاگ به توجه زیادی از سوی صاحبش نیاز دارد و بی توجهی او را به یک موجود حسود تبدیل می کند.

مشکلات سلامتی

پاگ نسبت به سرما و گرما حساسیت دارد و به سادگی دچار سرما خوردگی می شود. آلرژی ، مشکلات پوستی و تنفسی ، ریزش آب از چشمها وبینی نیز قابل ذکر می باشد. اکثراً توله ها توسط عمل سزارین بدنیا می آیند. خس خس کردن و خر و پف در پاگ ها شایع است. از دادن غذای اضافی به آن خودداری کنید چراکه استعداد زیادی در فربه شدن دارد چاقی باعث کاهش طول عمر سگ می شود.

شرایط نگهداری

پاگ نسبت به سرما و گرما حساسیت دارد و به سادگی دچار سرما خوردگی می شود. آلرژی ، مشکلات پوستی و تنفسی ، ریزش آب از چشمها وبینی نیز قابل ذکر می باشد. اکثراً توله ها توسط عمل سزارین بدنیا می آیند. خس خس کردن و خر و پف در پاگ ها شایع است. از دادن غذای اضافی به آن خودداری کنید چراکه استعداد زیادی در فربه شدن دارد چاقی باعث کاهش طول عمر سگ می شود.

فعالیت بدنی

پاگ سگی کوچک و قدرتمند با پاهای کوتاه وصاف می باشد. از بازی کردن لذت می برد و انجامن فعالیتهای بدنی به او کمک می کند تا در شرایط بهتری از لحاظ فیزیکی قرار گیرد. ورزش دادن کوتاه و منظم پیشنهاد می شود اما باید توجه داشت تا اگر در هنگام بازی حیوان شروع به خرخر کرد ، فعالیت بدنی را قطع نمود.

آراستن

موهای کوتاه و صاف پاگ برای آراستن ساده می باشد. برس کشیدن و استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. بعد از شست و شو سریعاً او را خشک کنید تا از سرما خوردن حیوان جلوگیری شود. صورت و اطراف چشمها را باید بطور منظم با یک دستمال نمدار تمیز نمود. ریزش موی فصلی زیاد دارد.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*