نماد اعتماد الکترونیکی

مجوز انجمن صنفی اینترنتی

anjoman-logo     anjoman

نیازمندیهای پرس آگهی

تاریخ انتشار: 95-10-28 10:10:56 سه شنبه
نمایش: (2207)

صاحبان گربه های خانگی روشنفکر تر هستند!!!

مدت‌های طولانی است این اعتقاد وجود دارد که گربه‌ها از سگ‌ها باهوش‌ترند واکنون به نظر می رسد همین مورد نیز در مورد صاحبان آن‌ها صادق است.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که گربه نگهداری می‌کنند نسبت به افرادی که دارای سگ هستند تحصیلات دانشگاهی بیش‌تری دارند و بهره هوشی آن ها نیز بالاتر است.

بررسی‌های جدید در انگلستان نشان می‌دهد جمعیت سگ‌ها و گربه‌های خانگی در این کشور نزدیک به 20.8 میلیون است که 50 درصد از آن‌چه که قبلا تصور می‌شد بالاتر است.

دانشمندان متوجه شدند مردم تمایل دارند حیوانی را انتخاب کنند که به شیوه زندگی و تفکر آن‌ها شباهت دارد. بر خلاف سگ‌ها، گربه‌ها نیاز به قدم زدن روزانه به همراه صاحبشان ندارند و استقلال بیش‌تری نیز دارند و همین عامل آن ها را در میان افراد تحصیل کرده محبوب تر کرده است.

دکتر جین مورای در این باره گفت:«گربه‌ها نسبت به سگ‌ها زمان کم‌تری در طول روز نیاز به مراقبت صاحبانشان دارند و به همین دلیل این حیوانات در میان افراد تحصیل کرده علاقه مندان بیش‌تری دارند.»

بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که دارای مدرک تحصیلات دانشگاهی هستند 1 .36 برابر نگهداری از گربه‌ها را نسبت به سگ‌ها ترجیح می‌دهند.

این تحقیقات هم‌چنین نشان می‌دهد گربه‌ها بیش‌تر در میان زنان و افراد سالخورده طرفدار دارند.

برای انجام این تحقیق از بیش از 1 هزار و 980 نفر سوالاتی در مورد علاقه مندی آن‌ها به نگهداری از حیوانات خانگی و وضعیت تحصیلی آن‌ها پرسیده شد.

تحقیقات قبلی نیز نشان داد در بریتانیا بیش از 10.3میلیون گربه خانگی و  10.5 میلیون سگ خانگی وجود دارد

(2)
  • بهار اسفندیاری 1396-06-09
    چقدر جالب، اینو نمیدونستم
  • ه 1398-07-04
    بجای گربه بچه دار شن بچه خودشونو نگه دارن
    پاسخ کاربر: حیوان دوست 1399-09-11
    لطفا شما سرت تو زندگی خودت باشه اینجا چیکار میکنی وقتی هیچی از حیوون داشتن نمیدونی دوست ندارن بچه دار شن باید از شما اجازه بگیرن؟جهان سومی
دیدگاه خود را بنویسید
*
*