نماد اعتماد الکترونیکی

مجوز انجمن صنفی اینترنتی

anjoman-logo     anjoman

نیازمندیهای پرس آگهی

تاریخ انتشار: 96-11-18 20:11:05 چهارشنبه
نمایش: (252)

نگهداری از سگ باعث افزایش طول عمر میشود...

اگر به یک دلیل دیگر نیاز دارید تا عاشق «بهترین دوست انسان» باشید، دلیل بسیار خوبی برایتان داریم: سگ ها باعث می شوند تا انسان زندگی طولانی تری داشته باشد. محققان سوئدی اخیراً به بررسی اطلاعات دولتی و 12 ساله 3.4 میلیون شهروند سوئدی که از هیچ بیماری قلبی خاصی رنج نمی برند پرداخته اند؛ برخی از آنها سگ خانگی داشته اند و برخی خیر.

با بررسی تعداد افرادی که طی این 12 سال جان خود را از دست داده اند و نیز در نظرگیری فاکتورهای مرتبط مانند سن و جنسیت، محققان توانسته اند ریسک مرگ را تخمین بزنند. در نهایت مشخص شد صاحبان سگ های خانگی، تا 20 درصد بیشتر از سایر افراد از خطر مرگ در امان بوده اند. مزایای نگهداری از سگ، خصوصاً در افرادی نمایان شد که به تنهایی زندگی می کنند: خطر مرگ، این افراد را تا 33 درصد کمتر تهدید می کرد و ریسک ابتلا به بیماری های قبلی مانند سکته و ایست قلبی تا 8 درصد در آنها کمتر است.

تحقیقات نشان می دهد زندگی با یک حیوان خانگی، مزایای مهمی در حفظ سلامتی دارد: افرادی که از سگ نگهداری می کنند، معمولاً از لحاظ فیزیکی فعال تر هستند و فشار خون کمتری دارند. تاو فال، یکی از محققان این پروژه می گوید که نگهداری از یک سگ، باعث می شود تا افراد سبک زندگی سالم تری داشته باشند؛ بنابراین برای افرادی که به تنهایی زندگی می کنند یا قادر به سالم نگه داشتن سبک زندگی خود نیستند، سگ ها می توانند کمک بسیار مهمی باشند.

گفتنی است که از سال 2001 میلادی، شهروندان سوئدی در صورت سرپرستی از یک سگ با خالکوبی روی گوش یا قرار دادن چیپی زیر پوست او، وجود او را در آمار دولتی ثبت می کنند. بنابراین محققان به راحتی توانستند بررسی کنند که چه تعداد از این 3.4 میلیون نفر، صاحب سگ هستند.

محققان می گویند که دلیل نتایج به دست آمده هنوز مشخص نیست. شاید دلیل عمر طولانی تر صاحبان سگ به خاطر فعالیت های فیزیکی آنها باشد و شاید هم به این خاطر که استرس کمتری دارند. از طرف دیگر، افرادی که به تنهایی زندگی می کنند از مزایای بیشتری برخوردار می شوند چون مجبور به رسیدگی به سگ و همراهی او در فعالیت های فیزیکی هستند. از طرف دیگر، افراد تنها حمایت عاطفی برجسته تری از دوست پرموی خود دریافت می کنند.

منبع: http://digiato.com

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*