غذاها

همه ما به نحوی اسم فینگرفود به گوشمان خورده است یا در مهمانی ها، عروسی ها و مجالس مختلف رو به رو شده ایم. فینگر فود (Finger food)  در معنای لغوی یعنی غذای انگشتی و در واقع به غذاهایی گفته میشود که در ابعاد کوچک برای پیش غذا، میان وعده و .. استفاده میشوند. به دلیل سبک و روش آماده کردن و پخت فینگر فود، میتوان به راحتی آن را با دست خورد!

 

اولین فینگرفود ساده در تاریخ با نام کاناپه های فرانسه آغاز می شود. تاریخ نشان می دهد که اغلب فینگرفود ها جزء دسته غذاهای فست فودی قرار می گیرند و معمولا عمده آن ها در اتفاقات و رویداد های اجتماعی سرو می شوند.

 

در کشور ما نیز، با توجه به افزایش مشغله‌ها و تمایل افراد جامعه به جایگزین کردن غذاهای ساده اما زیبا و خوشمزه، به جای غذاهای تکراری و قدیمی طرفداران فینگرفود روز به روز افزایش می‌یابند.

 

در واقع انواع فینگرفود ها را می توان برای یک مهمانی های ناگهانی یا یک مراسم کودکانه، به عنوان پیش غذا یا کنار غذا و یا حتی مزه هایی برای بعد از سرو غذا استفاده کرد و میز ناهار، شام یا تولد و جشن خود را با آنها تزئین کرد و غذاهای مورد علاقه خود را به قطعات کوچک تری تبدیل کنید.

 

فینگرفود معمولاً در تکه‌های کوچک با دیزاین جالب توجه طراحی می‌شوند.

این لقمه‌های انگشتی گاهی در داخل سینی بزرگی چیده می‌شوند و یا با سیخ چوبی تزئین می‌شوند. در صورتی که فینگرفود نیاز به سس داشته باشد، آن را در کنارش قرار می‌دهند و هر دو با هم سرو می‌شوند.

 

به لحاظ نحوه اماده سازی، فینگرفود‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

. فینگرفود سرد

. فینگرفود گرم

 

اینکه برای چه مراسمی از کدام نوع فینگرفود استفاده کنیم برای اکثریتمان حائز اهمیت است.در کل محدودیت خاصی برای این موضوع وجود ندارد. اغلب برای مهمانی هایی که امکان تهیه فینگرفود گرم ندارند از فینگرفود سرد استفاده می شود.

 

اگر می‌خواهید یک مهمانی با فینگر فود های تازه و دیزاینی خاص داشته باشید، از طریق فروشگاه اینرنتی پرس کالا، انواع فینگر و مزه های خوشمزه مثل سالاد ، شات های فینگرفود ، مینی ساندویچ ها و … را با کیفیتی بالا سفارش دهید و یک تجربه خرید فینگر فود عالی داشته باشید....

...

مشاهده‌ بیشترمشاهده کمتر

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری