پرس بن، روشی برای خرید ارزان تر

آیا اولین بار است می خواهید از پرس کالا خریدی کنید؟

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص پرسکالا هستید؟  آیا مرتبا از پرس کالا خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، پرسکالا با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟  شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده هستید!

البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح پرس بن، نگاه ویژه‏‌ی پرسکالا به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با دیجی بن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

همچنین برای کاربرانی که گاهی از پرس کالا خرید میکند قابل استفاده می باشد.

اما پرس بن چیست؟

پرس بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از پرس کالا، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز "پرس بن" که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

•  پرس بن، امتیازیست ویژه که پرس کالا جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.

•  پرس  بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.

•  میزان دریافت امتیاز پرس بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.

•  اگر در خریدهای قبلی امتیاز پرس بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از پرس بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج پرس بنی مصرف نشود.

•  در حال حاضر اعتبار هر امتیاز دیجی بن از زمان دریافت آن 90 روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف پرس بن، باید برنامه ریزی کنید.

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک 100 هزار تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا 10 امتیاز پرس بن به ارزش 5 هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف 5 هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید پرس بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز پرس بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی پرس کالا و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت 80 هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت 40 هزار تومان را انتخاب می‌کنید. 

در این مثال از 10 پرس بن قبلی، امکان استفاده از  8 پرس بن برای کالای اول و 4 دیجی بن برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای 120 هزار تومان، 115 هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای کالای اول تعداد مشخصی بن جدید و برای کالای دوم هم تعدادی دیگر  بن جدید در صورت دارای بن بودن محصول، برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید.  پس از این خرید شما تعدادی مشخص پرس بن در حساب شما موجود است.به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر پرس بنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا 90 روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد. واین برنامه ریزی و مدیریت خرید شما را می طلبد.

آیا امکان انتقال پرس بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال پرس بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای پرس بن خود سودمند سازید. 

آیا می‌‏توان از پرس بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، پرس بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت پرس بن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار پرس بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید هر محصول، از چه تعداد پرس بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از پرس بن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده پرس بن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست.  البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج پرس بنی مصرف نشود.

 توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح  پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

آیا می‌توان در ازای پرس بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

پرس بن برای استفاده در سایت پرس کالا طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف پرسکالا، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، پرس بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

آیا پرس بن دریافتی خرید جدید به پرس بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری پرس بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر پرس بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از پرس بن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از پرس کالا دریافت کنید. 

همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، پرس بن تعلق نمی‌گیرد.

برای یادگیری استفاده از پرس بن می توانید به قسمت آموزش های پرس کالا مراجعه نمایید و مراحل دریافت و استفاده را بررسی نمایید. 

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری